Ana Sayfa Türkiye 7 Kasım 2019 192 Görüntüleme

Şehit Annesi Hakim Karşısında!

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba’nın “Cumhurbaşkanı’na Hakaret” suçlamasıyla hakkında 4 yıl hapis istemiyle açılan dava Ankara Adliyesi’nde görüldü. Davayı İYİ Parti adına, parti kurucularından ve Pakize Akbaba’nın avukatı olarak Avukat Başak Karataş takip etti.

Ankara Adliyesi 5. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu hazır bulundu.

Akbaba mahkemede, “Suçlamaları kabul etmiyorum. Makama da kanuna da saygım var. Asla hakaret etmedim. Tamamen kişisel sorunlarımı, herkesin bildiği şeyleri bir anne olarak sordum. Yanlış bir şey konuşmadım. Bir şehit anasının öğrenmek istediğim konulardır. Bütün dünyanın bildiği şeyleri tekrarladım” dedi.  

Erdoğan’ın diğer avukatının duruşmaya gelmesinin ardından, Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba hakkındaki şikayetten vazgeçildiği mahkeme heyetine bildirdi. Mahkeme, Pakize Akbaba’nın beraatine karar verdi.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava
Visits: 865

İlginizi çekebilir

Kaşif Kozinoğlu Anılıyor

Kaşif Kozinoğlu Anılıyor

Hazır Site by Uzman Tescil