Ana Sayfa Yerel 31 Ekim 2019 286 Görüntüleme

56. Altın Portakala Genç Çıkarması!

56.sı düzenlenen ve ”Öze Dönüş” temasıyla lanse edilen Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin coşkusu, geçmiş yıllardan farklı olarak tüm şehirde hissediliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek’in ”Sinemada Kadın Emeğinin Önemini” sık sık vurguladığı festivalin, Antalya Kültür Merkezi (AKM) ve Migros AVM Cinemaximum Salonlarında gösterimde olan filmleri sinema severler tarafından yoğun ilgi görüyor. Biletlerinin %75’i ilk günden tükenen festivale, şehir halkının yanı sıra il dışı ve yurt dışı katılımlar yoğun olarak sürüyor.


Festivalin ”iç işleyişi” ile ilgili sorumluluk, bu yıl farklı olarak bizzat şehrin gençleri tarafından üstlenilmiş durumda. Akdeniz Üniversitesi’nde öğrenim gören gençler, vakitlerini Özgür Erdoğan öncülüğünde festivalde görev alarak geçiriyor. Gençler film festivali sırasında, film ekipleri ile tanışma, sohbet etme ve vakit geçirme gibi fırsatlar buluyor.


Kurdukları ”Akdeniz Sözlük” adlı platformdan, şehre dair ve festival ile alakalı konularda fikir alışverişi yapan Akdeniz Üniversitesi öğrencileri, sosyal medyanın tüm olanaklarını kullanarak festivalin tadını doyasıya çıkarıyor.

Visits: 290

İlginizi çekebilir

Aspendos’ta Rüya Gece

Aspendos’ta Rüya Gece

Hazır Site by Uzman Tescil