Ana Sayfa Yazarlar 16.09.2019 368 Görüntüleme

Yeni Bir Yolculuk – Oğuzhan ALTIN

Yeni bir yolculuğa başlıyoruz, Türk Gençliğinin alın teriyle hazırlanan yeni bir medya gücü doğuyor, Antalya’nın Haber’i.

 Tüm vatanseverleri bu yeni yolcuğumuza bekliyoruz, basının gittikçe tekelleştiği bu günlerde Türk Gençliğine, Türk Milletine nefes olacak yeni bir sayfa açıyoruz.

 Amacımız sosyal medyanın çamurundan arınmış doğru ve dürüst habercilik yapmak.

Gelelim konumuza bugün madem konuyu gençlerden açtık, bugün gençlerin en büyük belası haline gelen ve pekte gençlerin haksız sayılmadığı ÖBTÖ’nün (Öldük Bittikçi Terör Örgütü; bu konuyu ileride detaylıca yazacağım.) etkilerinden bahsedeceğiz.

 Sevgili okurlarım ben sizinle genel olarak sağlık konuları üzerinde sohbet edeceğim bu yüzden bu ÖBTÖ belasına bağlı olarak Türk Gençliği akın akın yurtdışına gitmesinden ve özellikle Tıp-Sağlık alanındaki olumsuz etkilerinden bahsedeceğim.

 Avrupalı hekimlerin İsviçre, İsveç, Norveç gibi refah seviyesi Avrupa’nın da üzerinde olan yerlere göçleri, Tıp eğitiminin diğer fakültelere göre daha ağır ve uzun olması (6 yıl) nedeniyle Avrupa’nın hekim açığı her geçen gün artıyor, buna istinaden Avrupa ülkeleri özellikle Türkiye gibi “Tıp Eğitimi” kaliteli, Avrupa düzeyinde akredite olmuş üniversitelerden mezun gençleri havada kapıyor.

 Peki 6 yıl boyunca üniversite eğitimi, 4 yıl lise eğitimi, 8 yılda ilk öğretim eğitimi alan gençler neden gidiyor? Üstelik hekimlik maaşlarının hatrı sayılır bir düzeyde olduğu gerçeği de var.

 Tabi devlet de gençlere kızıyor devlet o kadar eğitti, besledi, korudu yahu nereye kaçıyorsunuz diyor?  Peki sadece gençler mi kaçıyor?

Aziz Sancar Nobel Ödüllü Türk Bilim Adamı – Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu şu an ABD Kuzey Karolina Üniversitesi’nde öğretim görevlisi.

Gökhan Hotamışlıgil “Lipokin” hormononu keşfetti – Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu şu ABD Harvard Üniversitesi’nde öğretim görevlisi.

Feza Remzi Kolorektal cerrahide dünyanın en iyilerinden – Hacettepe üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu şu an NYU Longene’de cerrah.

Liste uzar gider bu sadece 3 örnek, bakın hepsi Türkiye’de eğitim almış dünya çapında insanlar hiçbiri Türkiye’ye dönmemiş.

Bazı şeyler vardır, halkın gücü yetmez, bu konu da onlardan biri, bu sorunu çözmeye sadece Türk Devleti’nin gücü yeter.

Peki, biz gençler ne yapacağız?
Gideceğiz arkadaşlar.
Bugün gideceğiz belki ama öyle bir geri geleceğiz ki, geri yıldırımlardan oluşan bir ordu olarak döneceğiz;
Işığımız geleceği aydınlatacak…

Visits: 76
Hazır Site by Uzman Tescil