Ana Sayfa Siyaset 9 Eylül 2019 223 Görüntüleme

Son Seçimi Doğru Bilen Firmadan Şok Anket!

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz, eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcılarından Ali Babacan’ın kuracakları yeni partilerin etki dışı olduğu bir dağılımda, CHP’nin uzun yıllar sonra tekrar birinci parti çıkacağı öngörüsünü açıkladı.

Başkan Özkiraz, CHP artık birinci parti konumunda derken; AK Parti, MHP, HDP ve İYİ Parti sıralamasının önümüzde ki ilk seçimde bizleri beklediğini öngörüyor.

“İstanbul seçimlerinde yaşananlar ve haksızlık yapıldığı algısı da çok büyük kırılma meydana getirmiş!” diyen Kemal Özkiraz, “23 Haziran seçimleri bir genel seçim olsaydı aynı tepki tüm yurtta oluşacaktı. Hukuksuzluk algısı AKP’nin her yerde oy kaybetmesine sebep olmuş!” dedi.

“Babacan’ın kuracağı parti AKP’den 5-6, CHP’den 1-2, MHP’den 1, İYİ Parti’den 2, HDP’den ise 0,5 puan kadar oy alabilir. Davutoğlu ise sadece AKP’den 3-4 puan kadar oy alabilir. Bu partiler ile ilgili tespitlerimiz kesin değil. Kuruluştan itibaren daha net şeyler söyleyebiliriz” öngörüleri dikkat çeken Özkiraz, 31 Mart Yerel seçimleri öncesinde İstanbul’da İmamoğlu’nun yüzde 42, Yıldırım’ın ise yüzde 44 oy alacağını öngörmüş, 23 Haziran’da ise İmamoğlu için yüzde 53’lük bir oy tahmini açıklamıştı.

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz, anketin detaylarını ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını açıkladı.

Visits: 506

İlginizi çekebilir

Adana’da FETÖ/PDY Kararı

Adana’da FETÖ/PDY Kararı

Hazır Site by Uzman Tescil