Ana Sayfa Video Galeri, Yazarlar 8.09.2019 298 Görüntüleme

Emre Karakaya – Hoş Bulduk!

Hoş bulduk!

Yıllardan beri planlamasını yaptığımız, uygun vakti kolladığımız ve derin hasretini çektiğimiz bir meseleyi, bugün hayata geçirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Heyecanımız yüksek. Söyleyecek çok sözümüz var. Allah bizleri, sizlere karşı mahcup etmesin.

Her şeyden önce, niçin yeni bir haber platformunun kuruluşunun planlaması içinde olduğumuzdan sizlere özetle bahsetmek istiyorum. Üzülerek ifade ediyorum ki; çok sesliliğin, farklı düşünmenin, farklı yorumlamanın temelini oluşturduğunu düşündüğüm medya olgusu, yıllardan buyana sistematik şekilde bir tekelleşmeye gitmiştir. Bu tekelleşmenin götürdükleri, hiç şüphesiz ki getirdiklerinden daha fazladır. Âcizane düşüncem, topluma en fazla faydayı getirecek birincil kaidenin ‘’özgür bir ortamda ve özgür bir biçimde ifade edilen’’ çok seslilik, farklı düşünüşler ve farklı yorumlamalar olduğudur.

Her birimizi ilgilendiren meseleleri, yine her birimizin yapacağı özgür yorumlar çözüme kavuşturacaktır. Fakat bu noktada akıllara, ‘’Peki bu yorumları hangi platformda seslendireceğiz?’’ sorusu gelmektedir. ‘’Ana akım medyanın her gün yüz binlerce basılan ama kimsenin yüz çevirmediği tekelleşmiş gazete sayfalarında mı?’’, ‘’Haklının güçlü değil, güçlünün haklı olduğu, geceden gündüze kokuşmuş ideolojik propaganda yayınlarını döndürüp duran ‘’trilyonluk’’ televizyon kanallarında mı?’’ cevap elbette ki hayır.

Çaresiz hissettiğim zaman aklıma hemen Atatürk gibi düşünmek geliverir. Cumhuriyetin kuruluş yıllarında; savaş meydanlarından hariç, ‘’ekonomik meydan muharebelerinde’’ kazandığımız yerli ve milli haberleşme ağlarımız aklıma geliverir. Posta, telefon ve telgraf ağlarımızın, emperyalist kam emiciler tarafından kuşatıldığı zamanlarda, ortaya koyduğumuz ‘’yeniden kurma, gücümüze ulaşınca geri satın alma ve ebediyen millileştirme’’ hamlelerimiz aklıma geliverir.

Haklı bir davanız varsa; size birilerinin ‘’Haydi artık, bir de sen konuş bakalım!’’ demesini bekleyemezsiniz. Haklı bir davanız varsa; sesinizin bastırılmasını, sesinizin susturulmasını, sesinizin yok sayılmasını görmezden gelemezsiniz. Bizler, haklı davamızı haykıracağız. Bizler, haklı davamız için söz verilmesini beklemeyip, kendi sözümüzü kendimiz duyuracağız.

Bu duygularla; ‘’Doğru ve Şeffaf’’ parolası ile uzun bir yolculuğa çıkıyor, limandan halat atıyoruz. Antalya’nın Haberi, hayırlı olsun.

Emre KARAKAYA
Antalya’nın Haberi İmtiyaz Sahibi

Visits: 259
Hazır Site by Uzman Tescil